St.Louis, Florida, Vancouver a Minnesota

Play-offPrague NHL

Tři série byly rychle odehrány. Florida si lehce poradila s dalším soupeřem a bez „ztráty kytičky“ postoupila do semifinále. Pět branek na postup Bostonu bylo málo. Stejnou bilanci jako Florida má velký adept na vítězství Vancouver. Nebyly to brankové hody pro Canucks, jako v zápase s Pens. Nejblíže zdramatizování měl Edmonton ve čtvrtém zápase, kdy dotahoval z 5:1 na 5:4. Hodně branek bylo k vidění v sérii mezi Minnesotou a Chicagem. Minnesotě to přeci jen pálilo lépe a postoupila, hlavně díky výhře v prodloužení pátého zápasu. Až v sedmém zápasu rozhodlo o postupu St.Louis. Blues vedli v sérii už 3:1 nad Washingtonem, ale Capitals dokázali srovnat na 3:3. Dlouho jsme čekali na gól v sedmém zápase, ten přišel až ve 3.třetině.

(1.) St.Louis Blues 4:3 Washington Capitals (7.)
Jean Béliveau: Michal Smolík – Michal Chalupecký
Výsledky: 3:4ot, 5:1, 2:0, 2:1, 2:5, 3:4ot, 4:1

(2.) Florida Panthers 4:0 Boston Bruins (4.)
Jean Béliveau: Tomáš Vančura – Radek Tomsa
Výsledky: 6:0, 5:2, 6:1, 9:2

(1.) Vancouver Canucks 4:0 Edmonton Oilers (7.)
Bobby Hull: Petr Honsa – Jaromír Foltýn sen